in

Jak wyczyścić kryształowy żyrandol?

żyrandol

Wiele osób marzy o odrobinie luksusu we własnym domu, dlatego często aranżujemy je w sposób elegancki. Świadectwem tej formy urządzania wnętrza są nie tylko piękne wykończenia ścian i mebli, ale również oświetlenie. Przykładem luksusowego oświetlenia są kryształowe żyrandole. Gdy użytkujemy taki żyrandol już jakiś czas, pojawia się pytanie – jak go czyścić?

O czym pamiętać przy czyszczeniu kryształowego żyrandola?

Jeśli jesteśmy posiadaczami kryształowych żyrandoli, na pewno możemy cieszyć się jego wytwornym i pałacowym wyglądem. Ale musimy pamiętać również, aby o niego dbać, by zachował wciąż swoją estetykę. Ważne w czyszczeniu żyrandola z kryształów jest nie tylko to jakiś środków użyjemy, jakiej techniki, ale również jak często będziemy go czyścić, czyli zachowanie regularności. Aby na długo zachować świetność żyrandola na co dzień wystarczy wycierać tego rodzaju lampę z kurzu. Należy robić to delikatnie, ale najlepiej kilka razy w tygodniu. Dzięki takiemu działaniu brud i kurz, który osadza się na kryształach będzie można usunąć z łatwością. Nie ma wówczas możliwości, by kurz osadzić się na żyrandolu na stałe.

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy czyszczeniu żyrandola?

Najbardziej delikatne w swej konstrukcji żyrandole kryształowe, mają wiele elementów, to nie tylko rama, żarówka i elektryka, ale również małe kryształki, które błyszczą się przy każdym zapaleniu światła i w ciągu dnia odbijając promienie słoneczne. Jak zatem czyścić poszczególne elementy żyrandola? Najlepszą metodą jest zdjęcie luksusowej lampy z sufitu i umycie jej w ciepłej wodzie, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Jednakże myjąc go, należy zwrócić uwagę na:

  • żarówki – należy je wycierać jedynie wilgotną ściereczką, a jeśli zabrudzenia są zbyt silne, należy namoczyć wacik w odrobinie alkoholu i pocierać żarówkę. Należy to robić bardzo ostrożnie i delikatnie,
  • metalowa konstrukcja lampy – wystarczy woda i mydło, można również użyć specjalnych płynów do mycia metalowych konstrukcji. Tutaj również nie moczymy całego stelaża w wodzie, jedynie wycieramy lampę wilgotną ściereczką. Możemy również spróbować użyć wody z mieszanką octu,
  • kryształy – głównie o nie nam chodzi, dlatego należy je traktować z większą ostrożnością. Do czyszczenia możemy użyć letnią wodę i delikatny środek czyszczący. Żyrandol kryształowy należy opłukać wodą z octem. Pomaga to w uzyskaniu blasku i zapobiegnie powstaniu zacieków.

Wnętrze żyrandola należy wyczyścić wacikiem, a nawet patyczkiem do uszu. Ma on na końcu pałeczkę z wacikiem, więc łatwo można wyczyścić luksusową lampę nawet w zakamarkach. Świetnym pomysłem będzie również wypolerowanie kryształowej lampy, ale należy brać pod uwagę fakt, że może to być czasochłonne, w zależności od tego jak jest zbudowana lampa.

Czy przy myciu żyrandola z kryształów należy być ostrożnym?

Przede wszystkim musimy uważać na szklane lub kryształowe elementy naszej lampy. Należy być ostrożnym również, gdy czyścimy żyrandol nie zdejmując go z sufitu. Szczególną ostrożność warto zachować ze względu na potłuczenie go i porysowanie go. Aby umyć kryształowy żyrandol warto przygotować miękkie szmatki, oraz waciki, a także miksturę z octu i wody. Przyda się również mydło. Nie warto używać tłustych i żrących środków, ponieważ znacznie może to zaszkodzić powierzchnię naszej luksusowej lampy.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Lampa stojąca – gdzie ją wykorzystać?

Jak udekorować salon? Kilka propozycji i pomocnych wskazówek