in

Jak udekorować salon? Kilka propozycji i pomocnych wskazówek

Proces dekorowania wnętrza tak dużego, jak Twój salon może wydawać się zniechęcający. Zaprojektowanie funkcjonalnej i eleganckiej przestrzeni, która spodoba się Tobie i Twojej rodzinie zarówno pod względem formy, jak i funkcji, jest jednak łatwiejsze, niż myślisz.

Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje dotyczące udekorowania Twojego salonu, niezwykle ważne okażą się wstępne pomiary, które pomogą wybrać Ci właściwy rozmiar dywanu, mebli, rodzaj oświetlenia, czy elementów okiennych. Pamiętaj o tym, że należyte pomiary zrobione z wyprzedzeniem, znacznie oszczędzą Twój czas i pieniądze, a zamawiane produkty bez problemu zmieszczą się w Twoim wnętrzu.

Jak fajnie urządzić salon w indywidualnym wnętrzu

Urządzenie salonu, czy każdego innego pomieszczenia w Twoim domu to najczęściej bardzo indywidualna sprawa. Najważniejsze jest to, aby zacząć od przemyślenia, w jaki sposób chcielibyśmy przebywać w danym pomieszczeniu, a następnie odpowiednio udekorować je według własnego planu i pomysłu. Ustalenie tego, w jaki sposób życzysz sobie mieszkać w swoim salonie, znacząco wpłynie na proces dekorowania. Najważniejsze w aranżacji salonu jest pełne zrozumienie, w jaki sposób chcemy wykorzystać daną przestrzeń, jeszcze przed samym jej zaprojektowaniem.

Urządzenie salonu w domu

Obecnie nie ma jednej uniwersalnej aranżacji pasującej do każdego salonu. W większości przypadków salon i jego dekoracja przeznaczona jest do spotkań z gośćmi czy spędzania wolnego czasu przy oglądaniu telewizji, czy czytaniu książek. Takie zastosowanie wnętrza sprawia, że warto tam stosować minimalistyczne umeblowanie, które pozwoli maksymalnie skupić się na rozmowie, czy realizacji własnych hobby. Bardzo często również istniejące elementy wyposażenia, takie jak kominek czy wbudowane regały, mogą od samego początku wpłynąć na nasz pomysł aranżacji salonu i znacznie ułatwić dalsze podejmowanie decyzji.

Jak zaaranżować salon?

Udekorowanie czy urządzenie salonu, który jest prawdopodobnie najczęściej wykorzystywanym miejscem w Twoim domu, może być wyzwaniem i to prawda, niezależnie od tego, czy zaczynasz od zera, czy planujesz jedynie chwilowe ponowne zaaranżowanie Twojego wnętrza. Bardzo ważnym elementem aranżacji salonu jest również jego oświetlenie. Dziś bardzo rzadko jako główne oświetlenie wykorzystuje się jedną dużą lampę, czy żyrandol, a najczęściej stawia się na kilka rodzajów opraw oświetleniowych równomiernie rozmieszczonych po całym wnętrzu. W przypadku standardowego sufitu najczęściej wykorzystywany jest dziś halogen natynkowy, w kolorze białym lub czarnym (pasujący do nowoczesnych wnętrz). Jego ogromną zaletą jest możliwość wybrania dowolnego źródła światła czy miejsca montażu, bez potrzeby przygotowywania otworu montażowego.

Aranżacja salonu z sufitem podwieszanym

Dysponując salonem z sufitem podwieszanym mamy znacznie więcej możliwości odnośnie do aranżacji naszego wnętrza. W przypadku sufitów podwieszanych możemy dowolnie poprowadzić przewody instalacyjne pod samym sufitem, a także zdecydować się na oświetlenie wpuszczane, które dyskretnie ukryte nie będzie zabierać nam wolnej przestrzeni wnętrza. Tutaj obecnie mamy dwie najpopularniejsze opcje do zastosowania, a pierwszą z nich jest standardowy panel LED podtynkowy. Jest to uniwersalna w zastosowaniu okrągła lampa, która dzięki wykonaniu w technologii LED jest energooszczędna i wydajna. Taki panel nie tylko wygląda zdecydowanie lepiej od tradycyjnej oprawy halogenowej, ale także świeci w pełni jednolicie.

W przypadku kiedy standardowe kształty takie jak kwadrat i koło stały się dla nas nudne, coraz szybciej rozwijająca się technologia LED, pozwoli nam dziś wybrać lampy podłużne, które spotkać można w przeróżnych konfiguracjach. Lampa liniowa wpuszczana jest dziś bardzo chętnie wybierana nie tylko w obiektach biurowych czy handlowych, ale również coraz częściej spotkać możemy ją w salonie, czy sypialni. Jej specjalna konstrukcja, która umożliwia montaż w większości sufitów podwieszanych, a także różne dostępne długości, czy stylowy wygląd sprawiają, że jest ona wykorzystywana do dodatkowego podkreślenia elementów wnętrza, a także jako główne źródło światła.

Inspiracje jak urządzić salon jest tylko w Twojej głowie

Dekoracja i urządzenie salonu jest kwestią indywidualną, a nasz własny pomysł zawsze będzie lepszy od opinii nawet najlepszych projektantów wnętrz. Salon powinien jak najbardziej odzwierciedlać swojego właściciela, a jego przestrzeń powinna być użyteczna i elegancka. Urządzenie salonu w domu nie zawsze jest łatwym zadaniem, ale warto pochwalić się w nim Twoim indywidualnym stylem. Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś wszystkie ściany pokryć zdjęciami z różnych podróży, ale również będziesz mógł pochwalić się architekturą Twojego mieszkania czy wieloma dziełami sztuki.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
żyrandol

Jak wyczyścić kryształowy żyrandol?

dokumenty

Szafy metalowe – bezpieczne miejsce dla firmowych dokumentów!