in

Malowanie drzwi wejściowych – jak się na to przygotować

Jeśli Twoje drzwi wejściowe nie wyglądają już tak pięknie jak w dniu zakupu, a wymiana ich na nowe okazuje się zbyt kosztowna, wystarczy poddać je niewielkiej renowacji. Drzwi wejściowe to wizytówka naszego domu, dlatego warto zadbać o to, by sprawiały jak najlepsze pierwsze wrażenie.

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Malowanie drzwi wejściowych to dobre rozwiązanie, aby dodać wnętrzu zupełnie nowego charakteru, przy niewielkim nakładzie finansowym. Jednak od czego zacząć prace renowacyjne? Malowanie drzwi to wbrew pozorom czasochłonny proces, który wymaga podjęcia stosowanych czynności przygotowawczych, nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić to sami, warto wtedy zlecić malowanie drzwi wejściowych ekipie remontowej z doświadczeniem. Oprócz drzwi nadaje się kolor również futrynom. W związku z tym należy zabezpieczyć ściany i podłogę przed niechcianymi plamami z farby. Przed malowaniem drzwi należy pamiętać o dokładnym umyciu i odtłuszczeniu, tak aby świeżo nałożona nawierzchnia nie odpadła. Do tej czynności można użyć benzyny ekstrakcyjnej, acetonu lub spirytusu technicznego. Bardzo ważne jest, by pamiętać o środkach ochrony osobistej w postaci rękawiczek i maski. Jeśli nie ma możliwości demontażu klamki i zamka, należy je zabezpieczyć taśmą malarską, tak aby nie uległy przypadkowemu uszkodzeniu. Przy obecnie produkowanych farbach do malowania drzwi wejściowych, szlifowanie starej warstwy nie jest konieczne. Natomiast w przypadku ewentualnych ubytków warto je uzupełnić przed przystąpieniem do dalszych działań. Ostatnim etapem przygotowań jest wybór odpowiedniej farby oraz niezbędnych przyrządów malarskich.

Narzędzia do malowania drzwi

Wybór farby do malowania drzwi wejściowych powinien być adekwatny do ich przeznaczenia. W odróżnieniu od drzwi wewnętrznych są one narażone na niekorzystne działanie czynników pogodowych. Zatem podczas zakupu farby należy pamiętać, by produkt dodatkowo impregnował ich powierzchnię. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy z kolorem drzwi powinny zostać pokryte gruntem, który zniweluje widoczność poprzedniej warstwy. Dopiero na tym etapie można przystąpić do nakładania nowego koloru. Po otwarciu pojemnika z farbą należy pamiętać o jej dokładnym wymieszaniu. Tylko wtedy mamy pewność, że wszystkie jej składniki dokładnie się połączyły. Do malowania drzwi najlepiej sprawdzą się wałki z gąbki, a do mniejszych elementów – precyzyjne pędzle z naturalnego włosia. Jeśli zależy nam na wzmocnieniu efektu wizualnego, warto również pomalować ściany pomieszczenia i dobrać kontrastujące dodatki. Malowanie drzwi wejściowych to nieskomplikowany proces. By mieć gwarancję dobrze wykonanej renowacji, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy remontowej.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Pościel na łóżko jednoosobowe – jaki rodzaj wybrać?

Jak dodać sobie energii każdego dnia? Proste i niecodzienne sposoby, które warto znać