in

Modne lampy z abażurem do salonu – co wybrać?

modne lampy

Lampy w salonie mają być równocześnie praktyczne i efektowne. Powinny zapewniać wystarczającą ilość światła do wykonywania różnych czynności, a przy tym budować klimat wnętrza oraz sprawiać, że użytkownicy czują się w danym miejscu naprawdę dobrze. Dostępnych na rynku rozwiązań jest wiele. Jednym z popularniejszych są obecnie niezmiernie modne lampy z abażurami. Jak je najlepiej wykorzystać do oświetlenia salonu oraz jakich produktów użyć, by stworzyć stylową przestrzeń do pracy, rekreacji i relaksu? O tym napiszemy poniżej.

Oświetlenie w salonie – podstawowe informacje

W salonie montuje się mocno zróżnicowane oprawy oświetleniowe. Dlaczego? Wynika to w głównej mierze z faktu, że pokój dzienny wykorzystuje się do różnych celów. Często jest to miejsce do pracy, spożywania posiłków, zabaw z dziećmi, relaksu i przyjmowania gości.

Z tego powodu należy wprowadzić do takiego wnętrza przynajmniej kilka lamp, zapewniających oświetlenie główne, zadaniowe i dekoracyjne. Szeroki wybór takich rozwiązań da się znaleźć choćby na stronie Azzardo.

Lampy z abażurem – jakie konstrukcje można spotkać?

W salonach chętnie wykorzystuje się znów modne lampy z abażurami, które występują w wielu kształtach i formach. W zasadzie bez większego trudu da się znaleźć w wersji z abażurem oprawy:

  • sufitowe i wiszące,

  • podłogowe,

  • stołowe,

  • kinkiety.

Dzięki temu łatwo doświetla się każdą część wnętrza i tworzy funkcjonalne oświetlenie, zapewniające pełen komfort i bezpieczeństwo podczas korzystania z salonu.

Lampa z abażurem – w jakich aranżacjach się sprawdza?

Lampy z abażurem przede wszystkim kojarzą się z aranżacjami w duchu retro. Niejedna osoba ma wciąż w pamięci babciny salon, w którym w kącie stała dekoracyjna lampa z tekstylnym abażurem w kwiaty.

Obecnie jednak tego typu oprawy chętnie wprowadza się nie tylko do pomieszczeń w stylu vintage. Oprócz salonów zaplanowanych zgodnie z estetyką PRL lub geometrii lat 50. ubiegłego wieku, oprawy z abażurami stanowią wręcz podstawę dla nurtu skandynawskiego, w którym chętnie używa się lamp z osłonami wykonanymi z naturalnych materiałów (np. bawełny lub lnu). Takie rozwiązania chętnie umieszcza się też w pomieszczeniach boho lub urban jungle.

Miłośnicy bardziej dekoracyjnego wyposażenia mogą natomiast zdecydować się na efektowne lampy z abażurami z satyny lub innych połyskujących tkanin, które nadają wnętrzu eleganckiego wyrazu i idealnie wpisują się w aranżacje glamour.

Dlaczego warto wybrać lampy z abażurami?

Lampy z abażurami to funkcjonalny i stylowy dodatek do modnych pokojów dziennych. Dzięki nim da się łatwo uzyskać optymalne warunki do wypoczynku. Tkaninowa osłona żarówek delikatnie rozprasza światło, przez co tworzy się nastrojowy klimat.

Dekoracyjne abażury występują w wielu wzorach i kolorach, wpisujących się w modne aranżacje. Stanowią istotny element wyposażenia oraz efektowną ozdobę, która ciekawie dopełnia przestrzeń, wypełnioną przez stylowe meble, jak te od DomiDeko.pl. Takie oprawy spełniają zatem równocześnie funkcje praktyczne i estetyczne.

Oprawy z abażurami – stylowe i praktyczne oświetlenie do salonu

Piękne lampy z abażurami wpisują się w większość modnych aranżacji i stanowią idealne rozwiązanie oświetleniowe do modnych salonów. Warto sprawdzić, czy i w naszych wnętrzach nie mogą stać się podstawowym sposobem na rozjaśnienie całej przestrzeni.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
uszak do salonu

Fotel uszak w salonie

wiata smietnikowa

Jak segregować śmieci? Poradnik