Na drzwi wejściowe z PVC decyduje się obecnie coraz więcej osób. Plastikowe konstrukcje stosowane są zarówno w budynkach prywatnych, jak i komercyjnych. Na popularność stolarki PVC składają się m.in. atrakcyjny wygląd i łatwość w utrzymaniu. Jeśli więc szukasz efektownych i bezawaryjnych drzwi wejściowych, zwróć uwagę na modele wykonane z tego materiału. Z artykułu dowiesz się, jakie są ich zalety i co można uznać za ich wady.
PVC – charakterystyka
Polichlorek winylu od niemal stu lat znajduje zastosowanie w budownictwie. Surowiec ten został wynaleziony w XIX wieku, a do Polski dotarł w latach 70. ubiegłego stulecia. Współcześnie wykorzystywany jest przy produkcji przedmiotów codziennego użytku i stolarki okienno-drzwiowej. Producenci wybierają PVC przede wszystkim ze względu na jego właściwości termoplastyczne. Tworzywo łatwo jest kształtować, dzięki czemu drzwi PVC mogą mieć różne formy. Dla nabywców plastikowej stolarki ważne są przystępna cena oraz brak potrzeby wykonywania zabiegów konserwacyjnych.
Drzwi wejściowe PCV – zalety
Drzwi wykonane z PVC posiadają szereg unikalnych zalet. Z perspektywy nabywcy ważna jest ich konkurencyjna cena – za konstrukcje tego typu zapłacisz mniej niż za drzwi drewniane. Atrakcyjna cena nie idzie jednak w parze z gorszą jakością. Drzwi wejściowe z PVC charakteryzują się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi i dźwiękoszczelnymi. Do ich produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie, a zastosowane w nich okucia i dodatkowe elementy wzmacniające zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Istotną zaletą drzwi z PVC jest również ich trwałość. Konstrukcje są odporne na czynniki atmosferyczne oraz obicia i inne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto do ich umycia wystarczą woda i standardowe środki czyszczące.
Drzwi wejściowe PCV – wady
Drzwi wykonane z PVC nie mają właściwie wad. Za jedyny minus można uznać niską sztywność skrzydła i ościeżnicy, mogącą wpływać na parametry antywłamaniowe drzwi. Większość dostępnych na rynku modeli zapewnia jednak poczucie bezpieczeństwa. W nowoczesnych drzwiach PVC stosuje się zazwyczaj specjalne wzmocnienia i najwyższej jakości okucia. Decydując się na drzwi wejściowe PCV, zadbaj o to, by ich montaż został przeprowadzony starannie. Ze względu na wysokie właściwości termoplastyczne PVC tworzywo to może odkształcić się pod wpływem wysokich temperatur.
Drzwi wejściowe PCV – przeszklone i pełne
Drzwi PVC charakteryzują się nowoczesnym designem. Nabywca może wybrać między dwoma wariantami – z przeszkleniami lub bez. Pierwsza opcja polecana jest osobom, którym zależy na jasnych wnętrzach. Dzięki szybie do pomieszczenia dostaje się nieco światła słonecznego, a pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Przeszklenia mogą mieć różne kształty i faktury, dzięki czemu wygląd drzwi można dostosować zarówno do budownictwa klasycznego, jak i nowoczesnego.
Warianty bez przeszkleń to propozycja dla nabywców ceniących prywatność. Rozwiązanie sprawdzi się w domach usytuowanych blisko ulicy lub w tzw. bliźniakach, w których drzwi wejściowe znajdują się obok wejścia do domu sąsiada. Więcej o wzornictwie konstrukcji z PVC dowiesz się z artykułu Drzwi wejściowe z PCV – rodzaje i wzory.
Drzwi wejściowe PCV na wymiar
Zanim zdecydujesz się na konkretny model drzwi zewnętrznych, będziesz musiał wykonać odpowiednie pomiary. Inwestycja w drzwi wejściowe PVC na wymiar da Ci pewność idealnego dopasowania konstrukcji do wielkości otworu w ścianie. Dzięki temu unikniesz ewentualnych problemów podczas montażu. Właściwie dobrane drzwi będą szczelne i trwałe.
Jeśli zależy Ci na drzwiach PVC najwyższej jakości, polecamy zapoznać się z ofertą firmy Kapica. Drzwi wejściowe tej marki dostosowane są do różnych rodzajów obiektów. W jej asortymencie dostępne są modele w wielu wariantach, dzięki czemu będziesz mógł wybrać produkt idealnie dopasowany do charakteru i wyglądu budynku. Firma Kapica zadba również o dostawę i profesjonalny montaż zakupionego produktu.