in

Najważniejsze zalety narzędzi diamentowych

narzędzia

Procesy fizyczne i mechaniczne towarzyszące obróbce różnych materiałów mają jedną ogólną tendencję: korpus tnący musi mieć twardość wyższą niż obrabiany materiał i poruszać się względem niego z określoną prędkością. W przypadku bardzo twardych materiałów, takich jak granit czy beton, preferowane są surowce o niespotykanej twardości – diamenty syntetyczne.

Budowa i działanie narzędzi diamentowych

Podobnie jak inne rodzaje narzędzi ściernych, diament wykorzystywany jest w postaci ziarna, które składa się z rozproszonych mikrocząstek o ostrych krawędziach. Cząsteczki te utrwalone są w warstwie spoiwa na powierzchni stalowego korpusu. Podczas pracy narzędzie traci część ziarna diamentowego, podczas gdy górna warstwa spoiwa jest topiona i pocierana o obrabianą powierzchnię, odsłaniając nowe cząstki o ostrych krawędziach.

Diament – najlepszy przyjaciel kobiety? Już nie tylko!

Pod względem wydajności obróbki twardych materiałów diamenty syntetyczne praktycznie nie mają konkurencji. Dlatego też znajdują szerokie zastosowanie zarówno w życiu codziennym, jak i w przemyśle oraz na budowach. Zużyte elementy diamentowe można bez problemu wymienić, co pozwala na długie użytkowanie sprzętu.

Do głównych zalet diamentowych narzędzi zaliczamy:

  • precyzję na wysokim poziomie;
  • zwiększoną odporność na zużycie;
  • szybkość wykonywanych operacji;
  • prawie całkowity brak hałasu oraz wibracji podczas pracy;
  • wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Narzędzia diamentowe https://distar.eu/ umożliwiają poprawę jakości wykonywanych produktów przy obniżeniu kosztów produkcji, skróceniu jej czasu, a także ułatwieniu pracy samym ludziom. Ponadto zastosowanie w pracy narzędzi diamentowych pozwala na zachowanie atrakcyjnego wyglądu, integralności, dokładności obrabianych konstrukcji. Powierzchnie otworów wykonanych takim narzędziem pozostają równe i gładkie, a co najważniejsze nie wymagają szlifowania i późniejszego czyszczenia.

Narzędzia diamentowe – zastosowanie

Narzędzia diamentowe zyskały uznanie ze względu na wysoką wydajność obróbki twardych materiałów, czystość obrabianych powierzchni, dużą dokładność oraz możliwość pracy z delikatnymi produktami. Za ich popularnością przemawia także różnorodność narzędzi ręcznych i stacjonarnych do wykonywania wysoce specjalistycznych zadań – tarcze, wiertła i miseczki.

Tarcze diamentowe, mogą być wykorzystywane do obróbki różnych materiałów, w szczególności płytek klinkierowych i ceramicznych, cegieł, a nawet żelbetu i pustaków żużlowych. Miseczki diamentowe stosuje się do szlifowania różnorodnych powierzchni. Natomiast wiertła przeznaczone są do wykonywania otworów w stałych konstrukcjach i zbitych masach metodą bezudarową.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Karma dla psa – jaką wybrać?

Ta piękna trawa ozdobna skradnie Twe serce. Miskant chiński – sprawdź!