in

Nowoczesne podłogi drewniane – co wybrać?

Wybór podłogi w mieszkaniu to sprawa pierwszorzędna i dość trudny wybór. Podłoga powinna współgrać z resztą wystroju, trzeba więc sprawę dokładnie przemyśleć. Ostatecznie podłogę kładzie się na wiele lat, warto więc dobrze wszystko przeanalizować, wziąć wszelkie za i przeciw.

Funkcjonalność podłogi i jej cena

Podłogi nie zmienia się co kilka lat, jeśli wybór będzie odpowiedni i postawi się na trwałą i odporną na uszkodzenia podłogę, posłużyć może nawet kilka dekad. Nie warto patrzeć jedynie na cenę, to co tanie faktycznie może przysporzyć w przyszłości kłopotów. Nawet jeśli twoje wydatki na remont przekroczyły już najśmielsze oczekiwania, pamiętaj, że po podłodze będziesz chodził, ty, twoja rodzina, osoby odwiedzające, pies, kot etc. Wybieraj więc rozsądnie, warto dołożyć parę złotych i być faktycznie zadowolonym z efektu i trwałości. Bierz pod uwagę, że kuchnia i łazienka to pomieszczenia z większym stopniem wilgotności, zatem nie każda podłoga będzie w tych pomieszczeniach odpowiednia. Najlepiej skontaktować się z konsultantem sklepu Super Parkiet, który to z pewnością doradzi, co najlepiej wybrać.

Klasy drewna – podłogi drewniane

Podłogi drewniane to szyk, elegancja i komfort, tak było, jest i zawsze będą w ten sposób postrzegane. Drewno to materiał naturalny, dający ciepło ogniska domowego. Podłogi drewniane świetnie sprawdzą się w każdym z pomieszczeń, nawet w kuchni i łazience. Trzeba jedynie wtedy wybrać podłogę odpowiednią do takich pomieszczeń. Podłogi drewniane możemy podzielić na klasy, i tak można wyróżnić:

  • klasa I to deski wyselekcjonowane, zazwyczaj bez sęków, o dość regularnych słojach i jednolitej barwie;
  • klasa II to deski, na których będzie trochę sęków zdrowych, słoje drewna są dowolne, a kolorystyka będzie bardziej urozmaicona;
  • klasa III to deski najbardziej rustykalne, gdzie wszystkie cechy drewna są bardzo widoczne – duże sęki, dowolny układ słojów oraz dowolna kolorystyka drewna, biel krawędziowa i błyszcz również są dopuszczalne.

Oczywiście w zależności od producenta podział klas może być różny, czasem wyróżniane są 4 klasy, wtedy bardziej szczegółowo dzielimy deski.

Panele laminowane czy deski drewniane?

W tym przypadku wybór pomiędzy deskami drewnianymi a panelami to głównie kwestia ceny. Nawet najwyższej klasy panele będą tańszą opcją niż deski drewniane.

Panele laminowane to materiał bardziej odporny na działanie wilgoci, mniej podatny na zarysowania i wgniecenia, ale dużą zaletą desek drewnianych jest fakt, że nawet jeśli ulegną zniszczeniu, można bez problemu poddać je renowacji. Zatem jeśli chcesz podłogę na kilka dekad, wybierz deski drewniane, a jeśli lubisz modyfikacje i za kilka lat znów będzie korciła cię zmiana podłogi – wybierz panele laminowane.

Masz oczywiście inne możliwości jak panele winylowe, żywice podłogowe, betony woskowane czy płytki. Pamiętaj jednak, że drewno z tych wszystkich propozycji posiada najwyższą klasę elegancji.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak architekt może ułatwić sobie start i standaryzację pracy w Archicadzie?

słodycze

Dlaczego tak bardzo lubimy reklamowe krówki?