in

W jakie podstawowe kosmetyki samochodowe warto się zaopatrzyć?

W jakie podstawowe kosmetyki samochodowe warto się zaopatrzyć

Sporo kierowców dbanie o swój samochód ogranicza jedynie do odwiedzania myjni automatycznej. Jednak warto dodatkowo zaopatrzyć się w podstawowe środki do pielęgnacji auta. Jakie kosmetyki samochodowe są szczególnie warte uwagi, a z czego można zrezygnować?

Kosmetyki samochodowe niezbędne każdemu kierowcy

Do pielęgnacji auta potrzebne są szampony samochodowe, środki do czyszczenia szyb, woski, produkty do plastików, opon i felg oraz preparaty do tapicerki. Zaopatrzyć się w nie można w sklepie internetowym https://automotivecare.pl/.

Podstawa to wspomniany szampon samochodowy, który musi sobie radzić sobie z kurzem czy owadami. Jednocześnie nie powinien naruszać struktury lakieru. Dużą popularnością na rynku cieszą się szampony z woskiem. Do mycia szyb warto wybrać osobny preparat.

Inne środki przeznaczone są do czyszczenia podwozia samochodowego czy felg. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku specjalne deironizatory i szczotki. Rozpuszczają skutecznie rdzę, smołę czy opiłki metali.

Poza tym warto zaopatrzyć się w odpowiednie past i glinki polerskie. Pozwalają one zadbać o strukturę lakieru. Pasta polerska nadaje karoserii połysk i usuwa z niej niewielkie zarysowania. Po umyciu i wypolerowaniu auta trzeba jeszcze sięgnąć po wosk samochodowy. Jeśli jest dobrze dobrany, świetnie chroni lakier przed wilgocią i zarysowaniami. Efekt ten utrzymuje się aż do kolejnego umycia pojazdu.

Na końcu trzeba pamiętać o produktach przeznaczonych do czyszczenia plastików. Od razu dobrze jest się zaopatrzyć w ściereczkę z mikrofibry. Do pielęgnacji tapicerki skórzanej są przeznaczone dedykowane środki.

Akcesoria samochodowe, które warto mieć pod ręką

Nie mniej ważne niż kosmetyki samochodowe, są odpowiednie akcesoria czyszczące. Zacząć trzeba od wspomnianych już ściereczek z mikrofibry. Przydatny jest poza tym zestaw wiader z separatorem. Warto zaopatrzyć się w wytrzymałe rękawice. Przydatne bywają również różnego rodzaju szczotki. Są nieocenione podczas usuwania uporczywych osadów.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Blaty kuchenne z kamienia naturalnego, konglomeratu, a może ze spieku?

Hurtownia tkanin na narzuty - jak wybrać najlepszą

Hurtownia tkanin na narzuty – jak wybrać najlepszą?