in

Wykończenie wnęki okiennej – jaka metoda jest najlepsza?

okna

Odpowiednie wykończenie wnęki okiennej zdecydowanie wpływa na estetykę pomieszczenia. Jednak okazuje się, że nie tylko wygląd jest ważny. Ogromne znaczenie ma również jej funkcjonalność. Jakie materiały najlepiej więc wybrać do wykończenia wnęki okiennej, aby uzyskać najlepszy efekt? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

 

Jak powinna wyglądać wnęka dla okna dachowego?

Wnęka okienna powinna mieć odpowiednie wymiary, gdyż wpływa to zarówno na oświetlenie danego pomieszczenia, jak i na temperaturę w nim panującą. Materiały wykorzystane do wykończenia wnęki również mają znaczenie.

Wybór metody wykańczania wnęki okiennej zależy przede wszystkim od osobistych preferencji. Popularnym sposobem wykańczania wnęki jest zastosowanie w tym celu specjalnej obudowy wykonanej z tworzywa lub drewna (zwanej inaczej szpaltą). Jeszcze więcej przydatnych porad znajdziesz na blogu https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/jak-wykonac-wneke-okna-dachowego.

Najczęściej wybieraną opcją jest jednak wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych. Jak wygląda wykańczanie wnęki okiennej za pomocą tych materiałów?

 

Wykończenie wnęki okiennej z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych w kilku prostych krokach

Pierwszym etapem wykańczania wnęki okiennej z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych jest przygotowanie specjalnego stelaża ze stalowych profili (lub odpowiedniej konstrukcji drewnianej). Następnie między elementami tego stelaża należy rozmieścić termoizolację z wełny mineralnej oraz zakryć ją specjalną folią paroizolacyjną. Dzięki temu możliwe będzie utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu.

Kolejny etap opiera się już na przycięciu płyt gipsowo-kartonowych oraz ich montażu. Następnie pozostaje już tylko pokrycie płyt masą szpachlową oraz zagruntowanie obudowy. Tak wykończona wnęka okienna z pewnością pozytywnie wpłynie na estetyczny wygląd całego pomieszczenia.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lala
Lala
2 lat temu

Zabudowa karton gips jest spoko

panele akustyczne

Panele akustyczne – 2 rzeczy, które musisz wiedzieć

wybór płytek

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek?