in

Panele akustyczne – 2 rzeczy, które musisz wiedzieć

panele akustyczne

Panele akustyczne sprawdzą się w każdym wnętrzu, które wymaga odpowiedniej akustyki. Panele mogą pochłaniać lub rozpraszać dźwięk, dlatego przy ich wyborze należy się kierować konkretnymi oczekiwaniami.

  1. Jakie panele akustyczne wybrać?

  2. Panele akustyczne od Addictive Sound – z jakich materiałów powstają?

Studia nagraniowe, sale konferencyjne – jest wiele miejsc, które wymagają odpowiedniej akustyki. Panele akustyczne ścienne oraz sufitowe są w tego typu pomieszczeniach niezastąpione. Ze względu na oczekiwany efekt można wybrać panele rozpraszające, pochłaniające lub hybrydowe.

Jakie panele akustyczne wybrać?

Przed zakupem paneli akustycznych należy się zastanowić, jaka dokładnie ma być ich rola. Od tego bowiem będzie zależał wybór konkretnych paneli. Rozróżniamy ustroje rozpraszające i pochłaniające dźwięk. Panele akustyczne pochłaniające fale dźwiękowe to inaczej absorbery. Jeśli chcesz zniwelować pogłos lub echo, one najlepiej się sprawdzą. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości muzyki i żywym dźwięku, wybierz panele rozpraszające, czyli dyfuzory akustyczne. Dostępne są również panele dźwiękoszczelne hybrydowe, których zadaniem jest rozpraszanie i pochłanianie dźwięku. Sprawdzą się one w pomieszczeniach, w których jest nagrywana i odtwarzana muzyka.

Rozwiązania dźwiękochłonne można dopasować zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń. Jest kilka technik montażu paneli. W przypadku małych pomieszczeń kluczowe będą pierwsze odbicia dźwięku, a w dużych należy odpowiednio rozłożyć elementy, w celu uzyskania odpowiedniego efektu. Bez względu na to, czy panele mają być zamontowane na ścianie czy na suficie, ich montaż jest prosty. Wystarczy tylko nawiercić dwie dziurki i przymocować panel.

Panele akustyczne od Addictive Sound – z jakich materiałów powstają?

Panele akustyczne najczęściej powstają z drewna. Czasem drewniana jest sama rama lub szkielet, ale zdarza się, że cały ustrój jest wykonany z drewna. Konstrukcja jest uzupełniana o wełnę mineralną oraz dźwiękochłonną tkaninę dekoracyjną. Wykorzystane materiały są też uzależnione od rodzaju paneli. Pochłaniacze dźwięku są skonstruowane z płyty meblowej i płyty HDF, a panele rozpraszające z ekranów drewnianych i sklejkowych, co zapewnia bardzo dobre właściwości akustyczne. Z kolei panele hybrydowe są wykonane z pianki akustycznej i płyty meblowej lub sklejki. Panele akustyczne od Addictive Sound są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych. Możliwość nadruku grafiki na tkaninę sprawia, że panele mogę też spełniać rolę dekoracyjną i być spójnym elementem wykończenia wnętrz.

0 0 ocena
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kształtki mosiężne

Wszystko co warto wiedzieć o kształtkach z mosiądzu?

okna

Wykończenie wnęki okiennej – jaka metoda jest najlepsza?