in

Zasłony do kuchni – jakie kupić?

kuchnia

Aranżacja pomieszczeń składa się z wielu elementów. To oczywiście meble, kolory ścian i dodatki, ale nie można zapominać o ważnym elemencie, jakim są zasłony. Zasłony przydatne są w każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza w kuchni. Zobaczmy jak dobrze dopasować zasłony do swojej kuchni, oto kilka wskazówek.

 

Kolorystyka to ważna kwestia przy wyborze zasłon do kuchni

Ponieważ kuchnia ma swoją specyfikę, do jej wyposażenia i aranżacji wybiera się zazwyczaj jasne i delikatne barwy. Aby dobrze dobrać zasłony do kuchni, warto pomyśleć o kolorystyce. Jasna kuchnia wydaje się być bardziej przestronna, optycznie wydaje się nam być dużo większa niż w rzeczywistości, dlatego jeśli nasza kuchnia nie jest zbyt dużych rozmiarów, warto zastosować w niej jasne, świeże kolory. Również zasłony do kuchni nie powinny jej przytłaczać. Dobrze byłoby, gdyby nie dominowały w przestrzeni dodatkowo ją zmniejszając. Jasne zasłony do kuchni, pozwolą podkreślić najważniejsze cechy pomieszczenia, a także rozjaśnią wnętrze naszej kuchni.

 

Czy światło ma wpływ na wybór zasłon do kuchni?

Przy wyborze zasłon do kuchni powinniśmy wziąć pod uwagę również nasłonecznienie. Prócz jasnych kolorów warto zwrócić uwagę na to, by kuchnia była dobrze naświetlona. Najlepiej naturalnym światłem. Wówczas dużo bardziej komfortowo będziemy poruszać się po tym pomieszczeniu. Kuchnia, powinna mieć odpowiednią ilość światła. Dlatego doskonałym wyborem do kuchni będą zasłony lekkie, półprzezroczyste, lub nawet ażurowe, albo lekkie w jasnych kolorach. Zdecydowanie zwiększy to komfort użytkowania kuchni. Oczywiście, jeśli ktoś ma sporą kuchnię i kolorystykę w stylu nowoczesnym, gdzie użyte są ciemne kolory, to wcale nie umniejsza walorów tej kuchni. Możemy wówczas dobrać kolorystycznie zasłony i zastosować ciemną zieleń, szarości, a także inne ciemne kolory, jak antracyt, czy grafit.

 

Sprawdźmy ile mamy miejsca na zasłony kuchenne

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie zasłon do kuchni, powinniśmy zorientować się ile mamy na nie miejsca. W dużej kuchni, połączonej z salonem miejsca na zasłony będziemy mieć wiele, lecz w małej kuchni stanowiącej osobne pomieszczenie, będziemy musieli dobierać zasłony z rozwagą. Zasłony trzeba w ciągu dnia odsłaniać, po bokach okna musi więc być nieco więcej pustej ściany – około 20 cm. Należy więc dobrze wymierzyć okno i ściany, aby dobrze dobrać zasłony do kuchni. Pamiętajmy również o odpowiedniej długości – zbyt długie zasłony będą wyglądać kiczowato i nieestetycznie.

Zasłony do kuchni, jako ciekawy dodatek aranżacyjny

Zasłony do kuchni, to z pewnością stylowy dodatek, który nada charakteru i podkreśli wyjątkowość wnętrza naszej kuchni. Pamiętajmy, by zasłony pasowały przede wszystkim do kuchennego stylu i całokształtu aranżacji. Inne zasłony sprawdzą się w kuchni w stylu nowoczesnym, a inne w rustykalnym. Kuchnia to miejsce, gdzie przygotowujmy pyszne posiłki, ale nie tylko, to również miejsce spotkań z rodziną, wspólnego gotowania z dziećmi, a także jeśli kuchnia ma część jadalną, to miejsce wspólnych posiłków. Warto by była ona jednocześnie funkcjonalna i ładna. Przy wyborze zasłon do kuchni ważna jest długość materiału, jego rodzaj i jakość.

Artykuł stworzony w współpracy ze sklepem internetowym www.ms-styl.pl.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Dell R640 – wydajny serwer dla Twojej firmy

posciel

Pościel doskonała, czyli pościel z satyny bawełnianej