in

Zastanawiasz się, jak zrobić napisy na tort? Przekonaj się, że to naprawdę proste!

Zastanawiasz się, jak zrobić napisy na tort Przekonaj się, że to naprawdę proste!

Napis umieszczony na torcie nadaje mu absolutnie wyjątkowy charakter. Za sprawą odpowiedniej treści możesz idealnie dopasować wypiek do okazji lub osoby, dla której jest przeznaczony. Napisy pozwalają też wyrazić uczucia, jak chociażby miłość czy wdzięczność. Co ciekawe, choć ich przygotowanie może wydawać się trudne, to wbrew pozorom wcale nie musi takie być. Zastanawiasz się, jak zrobić piękne napisy na tort? W dzisiejszym artykule zdradzimy Ci na nie naprawdę proste sposoby – poznaj je!

Jak zrobić napisy na tort?

Napis na torcie można wykonać różnymi sposobami. Nie wszystkie należą jednak do prostych, co z pewnością wiedzą osoby, które próbowały przygotować taką dekorację ręcznie. Chcesz, aby dekorowanie wypieku było stosunkowo łatwe, a efekt robił wrażenie? Skorzystaj więc z przeznaczonych do napisów akcesoriów cukierniczych. Do wyboru masz dwie podstawowe opcje, a mianowicie:

stemple z napisami na tort – wykorzystanie stempli to zdecydowanie najprostszy sposób na udekorowanie wypieku napisem. Akcesoria te działają podobnie do pieczątek. Za sprawą takich szablonów możesz odbić na wypieku słowo lub zdanie. Wystarczy odcisnąć stempel z wybraną treścią, np. słowem “dziękuję”, a dekoracja gotowa;

alfabety do zdobienia wypieków – to zestawy złożone z szablonów do poszczególnych literek alfabetu. Choć ich użycie jest troszkę trudniejsze niż wykorzystanie stempli z gotowymi napisami, to dają Ci więcej możliwości. Za ich sprawą możesz bowiem nanieść na tort dowolną, wybraną przez siebie treść.

Jak zrobić napisy na tort za pomocą szablonów?

Bez względu na to, na którą z powyższych opcji się zdecydujesz, obie działają podobnie. Zarówno stemple z gotowymi napisami na tort, jak i szablony do pojedynczych literek służą bowiem do tworzenia dekoracji z masy cukrowej. Masę należy rozwałkować, a następnie odbić w niej wybrany szablon. Na koniec stworzone w ten sposób napisy możesz też pokryć barwnikiem spożywczym, choć nie jest to konieczne. Później wystarczy już tylko, że naniesiesz napis na wypiek. Cały proces dekorowania zajmuje więc zaledwie chwilę i jest naprawdę prosty. Bez problemu poradzą sobie z nim zarówno zaawansowani, jak i początkujący miłośnicy pieczenia.

Gdzie znajdziesz akcesoria do napisów na tort?

Skoro wiesz już, że do stworzenia perfekcyjnych napisów na tort przydadzą Ci się specjalne akcesoria, to pozostaje jeszcze pytanie, gdzie ich szukać. W tej kwestii odpowiedź jest dosyć prosta – trudno znaleźć takie szablony stacjonarnie, a więc najlepszą opcją okazują się sklepy online. Gotowe napisy w formie stempli są dostępne np. tutaj – https://mf3d.com.pl/pl/c/Napisy/299. Sklep przygotował też kompletne alfabety, w kilku wariantach. Decyzja o tym, która opcja lepiej sprawdzi się w przypadku Twoich wypieków, należy więc tylko i wyłącznie do Ciebie.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lichtarze ołtarzowe – zobacz, co warto o nich wiedzieć

Lichtarze ołtarzowe – zobacz, co warto o nich wiedzieć

Modne garnitury damskie – gdzie szukać stylowych kompletów w rozsądnych cenach?

Modne garnitury damskie – gdzie szukać stylowych kompletów w rozsądnych cenach?