in

Jak działają przeciwutleniacze, opinia preparatu Grinday NoOxi

Grinday NoOxi

Przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty, stanowią jedyną obronę przeciw wolnym rodnikom. Zdaniem naukowców, to właśnie wolne rodniki są przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Wolne rodniki posiadają niesparowany elektron, który usiłują przyłączyć do siebie i pobierają go z komórek i tkanek, uszkadzając je. Natomiast przeciwutleniacze oddają swój elektron wolnym rodnikom, które zostają zneutralizowane i wydalone z organizmu.

W normalnych warunkach proces ten przebiega naturalnie i organizm sam się oczyszcza. Natomiast stres, zanieczyszczenie powietrza i wody, nadmierny wysiłek fizyczny, czy niewłaściwa dieta sprzyjają powstawaniu wolnych rodników w organizmie. Współczesne warunki życia człowieka zwiększają niebezpieczeństwo powstawania stresu oksydacyjnego, czyli nadmiaru wolnych rodników uszkadzających tkanki.

Co robić, aby bronić swój organizm przed wolnymi rodnikami? Warto przeprowadzić analizę naszego trybu życia i zmniejszyć stres oraz wprowadzić dietę zawierającą jak najwięcej antyoksydantów. To możemy zrobić. Żyjemy jednak w zadymionych miastach, w miejscach, gdzie stan powietrza nie jest najlepszy, i tego nie możemy zmienić. W takim przypadku należy szczególnie zadbać o dostarczenie organizmowi przeciwutleniaczy. Są to przede wszystkim witaminy C, D, E i B12, jak również foliany i selen.

Szczególnie dobrym przeciwutleniaczem jest kurkuma. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie pozyskać przeciwutleniacze stosując kurkumę po prostu jako przyprawę w kuchni. Sekret antyoksydacyjny tkwi w kurkuminie, którą zawiera ekstrakt kurkumy w postaci dobrze przyswajalnej. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kurkuminy w postaci suplementów. Kurkumina będąca składnikiem preparatu Grinday NoOxi jest specjalnie powlekana, dlatego też lepiej wchłania się do organizmu.

Szczególnie silnym przeciwutleniaczem jest ekstrakt z korzenia rdestowca ostrokończystego, czyli resweratrol, który wzmacnia odporność, chroni układ sercowo-naczyniowy i dba o oczyszczenie organizmu. Ekstrakt ten znajdziemy w preparacie Grinday NoOxi, który posiada aż 13 wysokiej jakości składników aktywnych. Są to ekstrakty standaryzowane, co oznacza, że muszą spełniać standardy co do jakości i ilości aktywnego czynnika w dawce.

Wybierając preparaty antyoksydacyjne warto nie tylko sprawdzać opinie w sieci, lecz także brać pod uwagę, czy jest to lokalny, polski producent i czy preparat jest dostępny w aptekach. Czynnikiem, na który należy zwracać uwagę jest czysty skład, czyli oznaczenie co znajduje się w preparacie, a czego w nim nie ma. Szczególnie zalecane są preparaty nie mające sztucznych dodatków, gdyż te, po dłuższym stosowaniu, mogą wywołać skutki uboczne. W przypadku preparatu Grinday NoOxi, czysty skład oznacza, że zawiera on tylko aktywne składniki w postaci naturalnych ekstraktów, zaś nie posiada sztucznych barwników. Biorąc pod uwagę wysoką jakość składników, standaryzowane ekstrakty, cena preparatu jest bardzo przystępna.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iza
Iza
2 lat temu

Polecam ekstrakt z korzenia rdestowca ostrokończystego, po kilku dniach czuć efekty

grzejnik pokojowy

Jak dobrać grzejnik pokojowy do pomieszczenia?

malowanie salonu

Zmiana wyglądu salonu za pomocą kolorów