in

Papryka w Twoim ogródku – to musisz wiedzieć!

Papryka jest źródłem witamin oraz cennych dla ludzkiego organizmu minerałów. W zależności od koloru warzywa posiadają one mnóstwo witaminy A, E, C oraz magnezu, żelaza, wapnia i potasu. Papryka jest więc warzywem, które warto uprawiać na potrzeby mieszkańców swojego gospodarstwa domowego. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj wiedzę dotyczącą uprawy papryki, klimatu i gleby, w jakich najlepiej rośnie oraz kwestii związanych z jej podlewaniem i nawożeniem. Jest to roślina o specyficznych wymaganiach, dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi jej uprawy jeszcze przed jej posadzeniem.

Przy uprawie papryki najważniejsze są jej wymagania klimatyczne

Papryki do prawidłowego wzrostu potrzebują wysokich temperatur. Najlepiej zapewnić im takie między 20 a 27 stopni Celsjusza. W polskim klimacie nie ma więc możliwości do uprawiania ich w glebie i na otwartej przestrzeni. Aby temu zaradzić, papryki sadzi się pod osłonami, w szklarniach i tunelach. Wahania temperatury nie powinny być wysokie ani gwałtowne. Ma to wpływ na rozwój papryk, które jeśli wahania będą wynosiły więcej niż 7 stopni, mogą okazać się niezdatne do spożycia. Powietrze powinno być bardzo wilgotne.

Gleba pod uprawę papryki

Oprócz odpowiedniego klimatu, należy również zadbać o glebę, na jakiej decydujemy się posadzić paprykę. Powinna ona być przede wszystkim żyzna, próchnicza i dobrze przepuszczalna. Ph gleby pod uprawę papryki powinno być obojętne.

Jak prawidłowo podlewać i nawozić paprykę?

Paprykę należy podlewać codziennie. Wilgotność podłoża jest bardzo ważnym czynnikiem umożliwiającym poprawny wzrost rośliny. Ważne jest, aby podlewać jedynie glebę, bez nawilżania liści. Dzięki temu można zapobiec chorobom sadzonki. Jeśli chodzi o nawożenie, to papryki lubią nawozy dwuskładnikowe bogate w potas oraz azot. Jeśli roślina zacznie szybciej rosnąć, dobrze jest zabezpieczyć ją przed złamaniem, np. poprzez podwiązanie pędów do drewnianego pręta.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czym jest serwer NAS?

Komplety damskie – warto je mieć pod ręką na lato