in

Ile kosztuje i na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów

Jeśli codziennie musisz układać swoje włosy za pomocą prostownicy – prostować je oraz wygładzać i masz już tego dość, warto zainteresować się zabiegiem keratynowego prostowania włosów. Regularne używanie prostownicy niestety niszczy nasze włosy. To ciągła ingerencja w ich strukturę z pomocą wysokiej temperatury, przekraczającej często 200 stopni Celsjusza. Z czasem włosy stają się zniszczone i nie wyglądają wcale tak dobrze, jak byśmy chciały. Keratynowe prostowanie daje efekt wygładzenia i prostych włosów nawet na kilka miesięcy! To zabieg, który może odmienić Twoją codzienną pielęgnację i rutynę.

Nasze włosy zbudowane są z różnych składników, a jednym z nich jest keratyna, czyli białko. Z czasem, tej keratyny zaczyna w strukturze włosa po prostu brakować. Takie włosy są suche, pozbawione blasku i niestety ciężko się układają. Niestety, aby je wygładzić trzeba użyć prostownicy lub zdecydować się na keratynowe prostowanie. Zabieg polega na wprowadzeniu keratyny do struktury naszych włosów. Taki zabieg oferuje już większość salonów fryzjerskich. W salonie fryzjerskim, specjalista od keratynowego prostowania, za pomocą pędzelka nakłada na nasze włosy keratynę, a następie wprasowuje ją we włosy za pomocą rozgrzanego żelazka prasującego. W ten sposób keratyna pozostaje we włosach na bardzo długo. Ważne są pierwsze dwie doby – dopiero po ich minięciu włosy wolno myć. Następnie możemy cieszyć się gładkimi i prostymi włosami, które zachwycają swoim blaskiem i zdrowym wyglądem. Zabieg keratynowego prostowania włosów jest skuteczny, bowiem jego efekty utrzymują się nawet 6 miesięcy! W tym czasie można dowolnie myć włosy, czesać, robić kucyki, koki, czy warkocze, a włosy na koniec i tak będą proste i piękne. Zabieg keratyną sprawi, że przez sześć miesięcy nie będzie konieczności używania prostownicy. Dzięki temu, w codziennej pielęgnacji nie będzie już trzeba niszczyć włosów pod wpływem wysokiej temperatury prostownicy. Co ważne, taki zabieg często polecany jest przy włosach puszących. Po keratynowym prostowaniu nie puszą się już na co dzień. W efekcie włosy stają się gładkie i sypkie. Keratynowo można prostować zarówno włosy krótkie, jak i włosy długie. Keratynowe prostowanie włosów to zabieg praktycznie dla każdego niezależnie od koloru, jakości, czy długości włosów.

Cena keratynowego prostowania włosów

Prostowanie włosów keratyną trwa najczęściej kilka godzin. Wykonywane jest w profesjonalnych salonach fryzjerskich, w których znajduje się najlepsza keratyna do wykonania zabiegu. Cena zabiegu jest więc dość wysoka, ale warto pamiętać, że efekt zabiegu pozostaje na włosach na długie miesiące. Ceny wahają się od 250 złotych do nawet tysiąca złotych. W głównej mierze, cena uzależniona jest od długości i gęstości włosów. Od tego zależy, ile keratyny należy zużyć do zabiegu. Średnia cena to około 800 złotych. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć ile kosztuje keratynowe prostowanie i dowiedzieć się więcej o keratynowym prostowaniu włosów – wejdź na stronę amazonkeratin.pl/2022/03/12/keratynowe-prostowanie-wlosow-ile-kosztuje/.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Zainwestuj w komfort i dobre samopoczucie z materacami Mollyflex

Jak wybrać kultywator?